Jak dodać użytkowników do Wordpressa? okładka

Jak dodać użytkowników do WordPressa?

Czasami, gdy nowa osoba dołącza do zespołu lub gdy agencja marketingowa prosi o dostęp, przydaje się umiejętność dodawania użytkowników do panelu strony internetowej. Najpopularniejszym systemem CMS (ang. Content Management System – system zarządzania treścią) jest WordPress. Jak dodać użytkowników do WordPressa?

Jakie rodzaje dostępu można nadać nowemu użytkownikowi?

 

 • Administrator

Ta grupa użytkowników posiada wszystkie uprawnienia. Może zarządzać treściami, użytkownikami, wtyczkami i całą stroną. Ponadto Administratorzy mogą dokonywać technicznych zmian na stronie.

 • Redaktor

Ta grupa użytkowników głównie zarządza treściami, czyli może dodawać/usuwać/edytować wpisy, dodawać/usuwać edytować pliki w bibliotece multimediów, zarządzać komentarzami i publikować nowe strony. Te osoby mogą zarządzać treściami swoimi jak i innych użytkowników.

 • Autor
  Ta grupa użytkowników w skrócie może zarządzać swoimi wpisami. Może je dodawać, usuwać lub edytować. Te osoby mogą także dodawać pliki do biblioteki multimediów i używać je w swoich wpisach.
 • Współtwórca
  Ta grupa osób może tworzyć/edytować/usuwać swoje własne wpisy, ale nie może ich opublikować. Te wpisy muszą sprawdzić osoby o statusie Redaktora lub Administratora. To te osoby mogą publikować wpisy.
 • Subskrybent
  Ta grupa użytkowników może odwiedzać panel strony i dodawać komentarze do wpisów.

Istnieją jeszcze niestandardowe role, które pojawiają się po dodaniu wtyczki Yoast SEO. Obie role umożliwiają zarządzanie treścią w kontekście SEO. Są to SEO Manager oraz SEO Editor.

Jeśli nadal nie wiesz, jaki rodzaj dostępu przydzielić agencji marketingowej, to proponuję, aby nadać dostęp administratora. Osoba, która tworzy reklamy, musi mieć możliwość dodawania wtyczek i zarządzania stroną, ze względu na wymagania narzędzi marketingowych. W razie potrzeby, agencja marketingowa będzie mogła coś poprawić/naprawić na stronie, jeśli będzie mieć dostęp administratora.

Jak dodać nowego użytkownika do WordPressa?

 

 1. Z menu po lewej stronie wybierz „Użytkownicy”, a następnie „Dodaj nowego”.Wordpress nowy użytkownik
 2. Kliknij „Dodaj użytkownika”Wordpress dodaj użytkownika
 3. Wypełnij formularz
  • Nazwa użytkownika
   Będzie ona potrzebna przy logowaniu się do WordPressa. Można wpisać tu adres e-mail.
  • E-mail
   Upewnij się, że e-mail, który wpisujesz, jest poprawny. Po uzupełnieniu formularza na tego maila przyjdzie użytkownikowi wiadomość o utworzeniu konta.
  • Hasło
   Możesz wygenerować hasło, a następnie przesłać je osobie, której nadajesz dostęp.
  • Wyślij powiadomienie użytkownikowi
   Nowy użytkownik dostanie wiadomość na maila o otrzymaniu dostępu.
  • Rola

Wordpress formularz

Zakończenie

Mam nadzieję, że ten tekst okazał się dla Ciebie przydatny i dowiedziałaś/eś się czegoś nowego. Jeśli masz jakieś pytania, to pisz śmiało na maila agata@test.bestin.media. Gdybyś chciał/a założyć własny sklep internetowy, zajrzyj do tego wpisu!

Sprawdź również
Co to jest Metaverse

Co to jest Metaverse?

Jakiś czas temu Mark Zuckerberg poinformował swoich użytkowników o zmianie nazwy swojej firmy z Facebook na Meta. Zmiana dotyczy całości potęgi social mediowej Zuckerberga, czyli

Czytaj więcej »

Masz pytania?

Zostaw swój numer, a my oddzwonimy w ciągu godziny!