Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer52699/public_html/autoinstalator/test.bestin.media/wordpress18890/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Słowniczek bestinowy L - Bestin.

Słowniczek bestinowy L

LP Landing Page – strona docelowa, na którą trafia użytkownik po kliknięciu w reklamę. Celem jest konwersja – zbieranie leadów, sprzedaż produktu/usługi, zapis na newsletter itd. (patrz: konwersja)

Linkowanie wewnętrzne – sieć linków łącząca podstrony witryny. Odnośniki poomagają hierarchizować informacje na stronie. Służą i użytkownikom, i wyszukiwarkom. Pierwszym ułatwiają odnajdowanie treści, drugim skanowanie i indeksowanie strony. Im wyżej znajduje się link w kodzie HTML strony, tym szybciej za nim podążą roboty.

Link building – pozyskiwanie wysokiej jakości odnośników do naszej strony www z innych miejsc w sieci.

Longtail – długi ogon – strategia pozycjonowania bazująca na tzw. “długim ogonie”, czyli bardziej rozbudowanych frazach, mniej oczywistych, niż te najpopularniejsze w kategorii, które użytkownik może wpisać w okno wyszukiwarki. Są one zazwyczaj mniej konkurencyjne, ale wartościowe. Generowany ruch będzie z dużym prawdopodobieństwem charakteryzował się wysoką jakością.

Laddering – metoda polegająca na zadawaniu serii pytań, którymi drąży się dany temat. Ma za zadanie stopniowe dojście do sedna sprawy.

Link na Instagramie – będzie widoczny w opisie. To jedyny klikalny link na Instagramie, który przeniesie użytkownika na zewnątrz – do twojej strony. Możesz go zmieniać dowolną ilość razy.

Lead gen – pozyskiwanie leadów.

LifeTube – agencja influencer marketingu i największa jednorazowa siec YouTube w Europie, z siedzibą w Warszawie. Zrzesza ponad 500 kanałów YouTube, mających łącznie ponad 100 milionów subskrypcji, średnio generujących około 660 milionów wyświetleń miesięcznie.

Livechat – narzędzie wspierające podejmowanie decyzji zakupowych e w-sklepach; umożliwia dwustronną komunikację marka-klient.

LTV (ang. Lifetime value) – filozofia podejścia marketingowego koncentrująca się na budowanie relacji z klientem w celu jego monetyzacji w długim okresie czasu. LTV ma na celu budowanie długotrwałych relacji z konsumentem i podnoszenie wartości klienta w czasie.

Lejek marketingowy – system, który pomaga przyciągnąć konsumentów, zmieniać leady w potencjalnych klientów i wreszcie, skonwertować ich.

Lead – to podmiot, co do którego możemy domniemywać, że chce i może skorzystać z naszej oferty. Jest to szansa sprzedażowa. Lead zawiera przede wszystkim dane o potencjalnym kontrahencie: jego imię lub nazwę i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail, informacje o jego potrzebach zakupowych, o zachowaniach na stronie oraz wszelkie inne, które mogą być cenne podczas przygotowywania oferty sprzedażowej oraz negocjacji.

Nie trać czasu na eksperymenty z reklamami PPC.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i umów się na darmową konsultację.

Sprawdź również

Jak zostać hakerem wzrostu?

Growthhacking – co to jest? Czyli recenzja Growth Hacker Marketing autorstwa Ryana Holiday’a Czy spotkaliście się kiedyś z osobą, która określała się jako „haker wzrostu”?

Czytaj więcej »

Nie trać czasu na eksperymenty
z reklamami PPC.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i umów się na darmową konsultację.