Słownik marketingowy F

Słownik marketingowy F

FF – Flat free – stały koszt emisji reklamy na serwisie w określonym czasie (np. 1,2,3… dni, tydzień itd.).

Fiksacje – momenty, w których wzrok pozostaje skupiony lub unieruchomiony przez kilkadziesiąt lub kilkaset milisekund. Parametr jest o tyle ważny, że zgodnie z wynikami badań naukowych, człowiek jest w stanie przetwarzać informację wzrokową z otoczenia tylko podczas fiksacji wzroku.

Flat design – projektowanie płaskie. Eliminacja takich elementów jak gradienty, cieniowanie, ograniczenie kolorystyczne, stosowanie prostych kształtów i fotografii.

Farmy linków – farmy linków, kupowanie/sprzedawanie linków, wymiana ,,link za link” itd. (Zob.: Black Hat SEO).

Follow (obserwacja konta innych osób/marki) – im więcej osób obserwuje profil, tym jest on lepiej pozycjonowany w serwisie, dociera do większej liczby osób, generując zasięg i wywołując inne interakcje.

FOMO (Fear of Missing Out) – lęk przed pominięciem (syndrom pojawiający się u użytkowników mediów społecznościowych, lękających się, że przegapią coś istotnego i ominie ich to bezpowrotnie).

Fomersi – charakteryzują się niższa samooceną w porównaniu do przeciętnych użytkowników Internetu. Skłonność do negatywnego myślenia o sobie jest związana z nieustannym porównywaniem się do innych ludzi – obcych i znajomych – oraz postrzeganiem własnego życia przez pryzmat życia innych osób. (Zob.: FOMO)

Sprawdź nasz słownik E!

Sprawdź również
Słownik marketingowy B

Słownik marketingowy B

Bounce Rate (BR) – współczynnik odrzuceń – wyrażony w procentach, porównuje liczbę odwiedzających stronę, która przybywa i natychmiast opuszcza stronę, z tymi którzy pozostają i

Czytaj więcej »

Masz pytania?

Zostaw swój numer, a my oddzwonimy w ciągu godziny!