Słownik marketingowy G

Słownik marketingowy G

Google Ads – to system reklamowy płatnych linków, które wyświetlają się w wynikach wyszukiwania Google.pl, YouTube, lub na witrynach zrzeszonych w sieci Google Display Network. Google Ads to system aukcyjny – reklamodawca płaci za kliknięcie w reklamę stawkę o 1 grosz wyższą od kolejnej, niższej stawki zaproponowanej przez konkurenta na to samo słowo kluczowe.

Google Search Console – to bezpłatna usługa Google, która pomaga monitorować pozycje witryny w wynikach wyszukiwania Google oraz dbać o nią i eliminować związane z nią problemy.

Google Display Network (GDN, sieć reklamowa Google) – skupia prawie 2 miliony witryn internetowych, filmów i aplikacji mobilnych, umożliwia dotarcie do ok. 95% użytkowników Internetu w Polsce (reklama desktop i mobile; reklamy nie pojawiają się w wyszukiwarce).

Google Shopping – wyniki wyszukiwania wyświetlają się na górze strony, w zakładce grafika, zakupy. Podają ceny produktu np. Z porównywarek cenowych, jego cechy oraz link do miejsca, gdzie można kupić (do 18 pozycji).

Granulacja – możliwość precyzyjnego zakupu nawet 1 odsłony reklamy. Transakcja zakupu reklamy odsłona po odsłonie umożliwia decydowanie o zakupie (lub nie) konkretnej odsłony w zależności od wiedzy o sobie, która ma ją zobaczyć. Dzięki niemu kierowanie reklam może być niezwykle precyzyjne, do poziomu pojedynczych osób.

GIF / Graphics Interchange Format – standardowy format grafiki internetowej wykorzystujący kompresję do przechowywania i wyświetlania obrazów. Pliki w tym formacie można za to zapisywać z przezroczystym tłem oraz jako animacje. Stosowane do tworzenia np. Ikon, jednokolorowych znaków, drobnych elementów graficznych np. W newsletterach.

Grupy lookalike – tworzone na podstawie behawioralnego podobieństwa do wybranego Custom Audience i zawierać mogą maksymalnie 10% wszystkich użytkowników FB w danym kraju. Możliwe jest ustawienie harmonogramu dziennego lub godzinnego oraz ustawienie cappingu wyświetlania reklam.

Głębokość sesji (stron / sesję) – średnia wartość odsłon podczas sesji

Google Tag Manager – narzędzie, które umożliwia zarządzanie skryptami i kodami śledzenia, pozwalające badać zachowania użytkowników, co jest kluczowe w procesie optymalizacji strony oraz kampanii. Badanie zachowań pomaga podejmować istotne decyzje marketingowe dla naszej strony czy sklepu.

Google Moja Firma (Google for Business) – usługa Google dla firm, za pomocą której możesz umieścić informacje o swojej firmie na mapach Google oraz w wyszukiwarce Google.

Google Merchant Centre (Centrum Sprzedawców Google) – usługa dla sklepów internetowych – dodając sklep do Centrum Sprzedawców Google możesz sprzedawać towary poprzez reklamy produktowe (PLA) wykorzystując do tego narzędzie Google Ads/Adwords).

Google Mobile Speed Update – w lipcu 2018 r. Google ogłosiło, że prędkość strony będzie stanowić czynnik rankingowy dla urządzeń mobilnych. Ta aktualizacja ma dotyczyć tylko najwolniejszych witryn mobilnych.

Sprawdź nasz słownik H!

Sprawdź również
Słownik marketingowy C

Słownik marketingowy C

CTR – Click Throught Ratio = kliknięcia w reklamę/wyświetlenia reklamy. CR – Conversion Rate = dokonujący akcję/przychodzący z reklamy. CPM – Cost Per Mille –

Czytaj więcej »
Słownik marketingowy A

Słownik marketingowy A

AIDA (Awareness, Interest, Desire, Action) – model podejmowania decyzji zakupowej. Affiliate – Marketing afiliacyjny – technika marketingu internetowego, w której reklamodawca (sprzedawca) deleguje wykonanie działań

Czytaj więcej »

Masz pytania?

Zostaw swój numer, a my oddzwonimy w ciągu godziny!