Czym jest cold mailing

Czym jest cold mailing?

Cold mailing to jeden z najbardziej efektywnych narzędzi marketingu internetowego. Jego głównym celem jest zbieranie leadów oraz nawiązywanie relacji z potencjalnymi Klientami.

Czym jest cold mailing?

Cold mailing to tworzenie wiadomości i wysyłanie ich na skrzynkę mailową potencjalnych Klientów. Celem kampanii cold mailowej jest najczęściej nawiązanie relacji biznesowej lub sprzedaż usług czy produktu.

Jest to zazwyczaj pierwsza próba kontaktu firmy z klientem, dlatego bardzo ważnym elementem cold maila jest treść. Tworząc wiadomośc cold mailową, zwróć uwagę na kilka istotnych elementów.

 • Bezpośredni zwrot do adresata. Jeśli w kontakcie pozostawił on informację na temat swojego imienia — użyj go w nagłówku maila.
 • Tytuł wiadomości. To na niego w pierwszej kolejności zwróci uwagę Odbiorca. Nagłówek musi zaciekawić i namówić do rozwinięcia wiadomości.
 • Personalizuj wiadomości. To bardzo ważny punkt, który pomoże Ci w nawiązaniu relacji z potencjalnym Klientem.
 • Dbaj o język i poprawność językową. W kampanii cold mailowej głównym narzędziem jest słowo. To ważne, aby przywiązać do niego uwagę i konstruować treści tak, aby w prosty sposób przekazywały komunikat danej osobie.

Pomijając te zasady, sprawimy, że nasze maile będą pomijane lub zaczną lądować w SPAMIE, nie przynosząc żadnych efektów.

Dlaczego warto stosować cold mailing?

 1. Cold mailing nie wymaga dużego wkładu budżetowego.Tak naprawdę wystarczy osoba pisząca teksty, komputer oraz kreatywność.
 2. Uprawiając cold mailing, masz szansę na zbudowanie trwałej relacji z Odbiorcą.
 3. Dobrze zrobiona kampania cold mailowa przynosi bardzo dobre rezultaty.
 4. Za pomocą maili możesz otrzymywać feedback od Odbiorców, co wpłynie pozytywnie na rozwój Twojej firmy.

Kto powinien korzystać z kampanii cold mailingowej?

Dobrze zaplanowana kampania cold mailingowa jest skuteczna niezależnie od etapu rozwoju lub wielkości firmy. Szczególnie powinny zwrócić na nią uwagę firmy, które:

 • chcą budować świadomość marki;
 • nie posiadają dużego budżetu;
 • są start up’ami lub małymi firmami.

Kampania cold mailowa to jedna z metod marketingowych, która nie wymaga dużego wkładu finansowego, ale jeżeli jest dobrze zrobiona, niesie za sobą bardzo wysoką skuteczność. Warto więc rozpocząć od niej swoje działania marketingowe, gdyż może przynieść pozytywne rezultaty.

Jeśli masz jakieś pytania, to pisz śmiało na: maja@test.bestin.media i koniecznie zajrzyj do naszych innych wpisów blogowych. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o leadach, zajrzyj do tego wpisu!

Sprawdź również
Słownik marketingowy L

Słownik marketingowy L

LP Landing Page – strona docelowa, na którą trafia użytkownik po kliknięciu w reklamę. Celem jest konwersja – zbieranie leadów, sprzedaż produktu/usługi, zapis na newsletter

Czytaj więcej »

Masz pytania?

Zostaw swój numer, a my oddzwonimy w ciągu godziny!