Jak stworzyć dobrą stronę internetową? okładka

Jak stworzyć dobrą stronę internetową?

Strona WWW to wizytówka Twojej firmy. Warto zadbać o to, aby była ona jak najbardziej reprezentatywna oraz profesjonalna. Zastanawiasz się, jak stworzyć dobrą stronę internetową? Pewne rzeczy są niezbędne i uniwersalne, dla każdego rodzaju strony.

Jak stworzyć dobrą stronę internetową – sekcja menu

Menu to ważny, o ile nie najważniejszy, element strony internetowej. To wygląd menu, jego intuicyjność i praktyczność zadecydują o tym, czy użytkownicy będą sprawnie poruszać się między zakładkami Twojej strony. Jak powinno wyglądać dobrze wykonane menu?

 1. Ulokuj je w widocznym miejscu. Standardowym miejscem na menu jest pasek na samej górze strony. Nie jest to jednak niezmienna zasada. Najważniejsze, aby menu było widoczne dla użytkownika na pierwszy rzut oka. Zrezygnuj więc z rozwijanego menu lub ukrytego – takie rozwiązanie zniechęci użytkowników i sprawi, że opuszczą Twoją stronę.
 2. Jasno opisane zakładki. Proste nazwy na pasku menu mają dawać informację na temat tego, co użytkownik znajdzie w środku. Postaw więc na krótkie nazwy, O nas, Portfolio, Blog.
 3. Łatwy dostęp do menu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zaprogramowanie menu w taki sposób, aby użytkownik miał do niego nieustanny, szybki dostęp. Czy to za pomocą strzałki z przenoszeniem na samą górę trony, czy ze zjeżdżającym wraz ze stroną paskiem głównym.

CTA

Przyciski CTA to obowiązkowa pozycja na każdej stronie internetowej.CTA to przyciski, które mają zachęcić do jakiejś akcji, np. zakupu, pozostawienia kontaktu lub wypełnienia formularza.  Uważaj jednak na to, aby nie były one zbyt nachalne. Zastosuj takie sformułowania jak Poznaj nas, Zobacz szczegóły, Skontaktuj się z nami. Unikaj zobowiązujących CTA, takich jak Kup, Zadzwoń, Napisz.

Zwróć uwagę również na wizualizację swojego przycisku CTA. Powinien być duży i widoczny, aby użytkownicy nie mieli problemu z odnalezieniem go.

Niezbędne zakładki

Bez względu na to, jaki charakter ma Twoja firma, istnieją uniwersalne zakładki, które muszą znaleźć się na Twojej stronie.

 1. O nas
  To zakładka, która daje jasną informację użytkownikowi na temat tego, czym zajmuje się Twoja firma oraz jakie produkty lub usługi oferuje. Możesz w niej przedstawić również Twój zespół oraz osiągnięcia.
 2. Oferta
  Użytkownicy muszą wiedzieć, co jesteś w stanie im zaoferować. Zakładka z ofertą to doskonałe miejsce do przedstawienia swoich usług i zachęcenia do skorzystania właśnie z Twoich.
 3. Kontakt
  Niezbędna zakładka zarówno dla Ciebie, jak i dla użytkowników. W zakładce z kontaktem, powinny znaleźć się najważniejsze informacje, takie jak:
 • numer telefonu;
 • adres;
 • mail;
 • mapka;
 • ankieta, dla ułatwienia kontaktu.

Jak stworzyć dobrą stronę internetową – wersja mobilna

Większość internautów korzysta z urządzeń mobilnych do przeglądania ofert w wyszukiwarce www. Zadbaj o to, aby Twoja strona była dopasowana do smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych. Zwróć uwagę przede wszystkim na:

 • dopasowanie tekstów;
 • menu w widocznym miejscu;
 • ułożenie zdjęć;
 • przejrzysty układ bloków.

Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny i wiesz już, jak stworzyć dobrą stronę internetową. Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz podzielić się swoimi radami odnośnie budowania stron WWW, koniecznie napisz do mnie na maja@test.bestin.media!

Przeczytaj także nasze pozostałe wpisy! Zapoznaj się także z informacją, jak stworzyć brief! Natomiast jeśli interesuje Cię darmowy audyt Twojej oferty w Social Media, zobacz naszą ofertę!

Sprawdź również
Słownik marketingowy B

Słownik marketingowy B

Bounce Rate (BR) – współczynnik odrzuceń – wyrażony w procentach, porównuje liczbę odwiedzających stronę, która przybywa i natychmiast opuszcza stronę, z tymi którzy pozostają i

Czytaj więcej »

Masz pytania?

Zostaw swój numer, a my oddzwonimy w ciągu godziny!