Jak tworzyć dobre treści na TikToka

Jak tworzyć dobre treści na TikToka?

Popularność TikToka nie zwalnia, a wręcz przeciwnie – poszerza swoje zasięgi. Aplikacja, która początkowo służyła do nagrywania tańców oraz do poruszania ustami do danych piosenek, stała się potężnym narzędziem marketingowym, do którego przekonuje się coraz więcej osób, nie tylko z Generacji Z. Więc jak tworzyć dobre treści na TikToka? W tym artykule dowiesz się:

 • Jak zacząć tworzyć na TikToku?
 • Co przyciąga odbiorców?
 • Jak tworzyć zasięgowe treści?

Jak tworzyć dobre treści na TikToka?

Zacznijmy od podstaw. Aby zacząć działać na TikToku, musisz stworzyć tam konto. To najprostszy etap ze wszystkich, uwierz mi.

Podstawową informacją o TikToku jest to, że jest on aplikacją głównie mobilną. Korzystając z niego poprzez desktopa, nie będziesz mieć dostępu do większości opcji, w tym funkcji nagrywania TikToków. A przecież o to chodzi, prawda? Przygotuj więc dużo miejsca w pamięci swojego telefonu, bo aplikacja TikToka to ciężki kaliber, ale warto mieć go pod ręką. Po instalacji rejestrujesz się dokładnie tak samo, jak na każdą inną aplikację. Zwróć jednak uwagę na kilka ważnych rzeczy przy konfiguracji konta.

 1. Nazwa Twojego profilu powinna być taka sama lub zbliżona do tej, którą posiadasz na innych social mediach.
 2. Zdecyduj, na którą formę konta się decydujesz – firmową czy prywatną. Możesz później zmienić swoją decyzję w ustawieniach profilu.
 3. Zadbaj o konkretny opis, który przedstawia Ciebie i Twoje treści.
 4. Załaduj grafikę z logo Twojej firmy bądź z Twoim wizerunkiem.

Jak zacząć nagrywać na TikToku?

Konto stworzone. Od czego zacząć? Przed rozpoczęciem nagrywania obmyśl, jakie treści chcesz przekazywać Twoim odbiorcom. Pamiętaj, że TikTok charakteryzuje się zabarwieniem humorystycznym oraz często wykorzystywaniem ironii. Nie traktuj go więc, aż tak poważnie. To dobra aplikacja do budowania wizerunku marki oraz podnoszenia swojego autorytetu w sieci jako eksperta.

Przed naciśnięciem funkcji nagrywania, odpowiedz sobie na pytania:

 • Po co chcę nagrywać?
 • Dla kogo chcę nagrywać?
 • Jaki obszar tematyczny mnie interesuje?
 • Jak chcę, żeby odbierali mnie inni?

Na bazie odpowiedzi przygotujesz content plan, który pomoże Ci w rozwijaniu swojego profilu. Kiedy plan jest gotowy, czas przejść do nagrywek!

Jak tworzyć dobre treści na TikToka i wybić się?

Nagrywasz, nagrywasz i nagrywasz, ale nie przynosi to oczekiwanych rezultatów? Odpowiedź jest prosta: nie wpisujesz się w TikTok’owe algorytmy. Jak temu zaradzić?

Sprawdzaj trendy

W śledzeniu obecnych trendów i hashtagów pomoże Ci strona TikTok: Creative Center. Po założeniu konta masz dostęp do obecnych światowych trendów na aplikacji, hashtagów oraz tzw. virali. Dzięki obserwacji tego portalu będziesz wiedzieć, do jakich dźwięków warto nagrywać oraz które treści się “klikają”.

Zadbaj o estetykę wideo

Może ciężko w to uwierzyć, ale TikTok przygląda się konkretnym wizualizacją wideo. Co to oznacza? O wiele lepiej przyjmują się estetyczne nagrania, jasne, czytelne i przede wszystkim takie, na których widać realną osobę.

Dbaj o interakcję z obserwatorami

Użytkownicy to fundament budowania konta na TikToku. Musisz pokazać im, że są dla Ciebie ważni i liczysz się z ich opinią. Odpisuj na komentarze, zadawaj pytania w opisie, wchodź z nimi w interakcję.

Mam nadzieję, że mój tekst okazał się dla Ciebie przydatny i wiesz, jak tworzyć dobre treści na TikToka. Koniecznie zajrzyj do naszych pozostałych wpisów blogowych, a także sprawdź naszego TikToka bestin.media! Zobacz także nasze pozostałe wpisy! Natomiast jeśli interesują Cię reklamy TikTok, zobacz naszą ofertę!

Sprawdź również

Masz pytania?

Zostaw swój numer, a my oddzwonimy w ciągu godziny!