Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer52699/public_html/autoinstalator/test.bestin.media/wordpress18890/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
Jak zostać hakerem wzrostu? - Kim jest haker wzrostu? - Bestin.Media

Jak zostać hakerem wzrostu?

Growthhacking – co to jest? Czyli recenzja Growth Hacker Marketing autorstwa Ryana Holiday’a

Czy spotkaliście się kiedyś z osobą, która określała się jako „haker wzrostu”? Czy wiesz, kim jest, czym się zajmuje i co ma wspólnego z marketingiem? I w końcu jak zostać hakerem wzrostu?

Jeśli nie, to książka Growth Hacker Marketinga utorstwa Ryana Holiday’a odpowie na Twoje pytania i rozwieje wszelkie wątpliwości.

growth hacker marketing - jak zostać hakerem wzrostu

Haker wzrostu a marketingowiec – jaka jest różnica?

Autor, posiadający bogate doświadczenie w branży marketingowej, przedstawia nam nowy typ stanowiska w świecie reklamy, który może stać się jednym z bardziej pożądanych. Hakerem wzrostu jest osoba, która odchodzi od standardowych zasad tworzenia reklam i kampanii, na rzecz innowacyjnych alternatyw, które nie wymagają dużego wkładu finansowego. To właśnie odróżnia go od podręcznikowego marketera. Haker posługuje się więc takimi drogami reklamy, które w szybkim tempie mogą pomóc uzyskać popularność Twojej firmie w niedrogi oraz pomysłowy sposób. Jednym z nich jest chociażby wirusowanie.

Wirusowanie – czyli od jednego Klienta do szerokiej publiczności

Jednym z najlepszych i praktycznie bezpłatnych dróg promocji firmy jest polecanie usług przez Twoich innych Klientów. Tym właśnie jest wirusowanie. W momencie, gdy jedna osoba (nawet nieświadomie) poleci Twój produkt poprzez np. linkowanie, udostępni go na swoim profilu społecznościowym lub użyje jego nazwy w korespondencji z innymi (chociażby w przekazie mailowym), zostajesz bezpośrednio reklamowany.

Takich zabiegów marketingowych używały wielkie firmy, o których Holiday wspomina w swojej książce. Spotify był udostępniany na stories użytkowników Instagrama, Dropbox oferował darmowe usługi w zamian za rozesłanie linków znajomym, a Groupon oferował bony prezentowe, które można komuś podarować. Jak pewnie wiesz, w przypadku tych firm wirusowanie sprawdziło się doskonale!

Korzyść i użyteczność przede wszystkim

Autor niejednokrotnie podkreśla, że żadna forma reklamowania nie będzie skuteczna bez spełnienia dwóch podstawowych warunków danej usługi lub produktu. Jest to korzyść oraz użyteczność(z ang.usability). Twoja oferta musi być przychylna dla potencjalnego Klienta, dawać mu coś i jednocześnie rozwiązywać problem lub spełniać potrzebę.

Gdy pokażesz Klientowi, że dasz mu to, czego potrzebuje, coś,co spełnia jego potrzeby i daje określone korzyści, osiągniesz połowę sukcesu. Co składa się na drugą połowę? Nieustanny rozwój i growth marketing, czyli szukanie innowacyjnych rozwiązań, które będą nieustannie poszerzały możliwości Twojej firmy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach, które stosują hakerzy wzrostu? Koniecznie sięgnij po książkę Ryana Holidaya. Pokaże Ci zupełnie inną stronę marketingu niż ta, którą znajdziesz w PR-owych podręcznikach oraz zainspiruje, do podejmowania i szukania alternatywnych rozwiązań w rozwijaniu Twojej firmy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Growth Hacker Marketing, podzielić się opinią lub wątpliwościami, skontaktuj się ze mną: maja@test.bestin.media.

Po przeczytaniu tego artykułu koniecznie zobacz nasze pozostałe recenzje książek.

Nie trać czasu na eksperymenty z reklamami PPC.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i umów się na darmową konsultację.

Sprawdź również
Słowniczek bestinowy E

Słowniczek bestinowy E

E-marketing (marketing internetowy/digital marketing) – rodzaj działań marketingowych prowadzony z użyciem Internetu jako medium stanowiącego przekaz do budowania marki, działań wizerunkowych czy prosprzedażowych. E-mail marketing

Czytaj więcej »

Słowniczek bestinowy P

Placement – miejsce w serwisie www, gdzie emitowana jest reklama reklamodawcy. (np. Kobieta.gazeta.pl) Persona – przedstawiciel, reprezentant Twojej grupy docelowej. Wirtualna postać posiadająca określone cechy

Czytaj więcej »

Nie trać czasu na eksperymenty
z reklamami PPC.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i umów się na darmową konsultację.