Księga Ads’ów 3.0 - recenzja

,,Księga Adsów 3.0” – recenzja

Facebook Ads – wszystko, co musisz wiedzieć o reklamach na Facebooku –  ,,Księga Adsów 3.0” recenzja

Bez wątpienia Facebook wciąż pozostaje jednym z najbardziej wpływowych i największych medium w Internecie. Dodatkowo świadczy usługi reklamowe poprzez Facebook Ads, które mogą stać się furtką w osiągnięciu marketingowego sukcesu.

W e-booku firmy Tigers pt.: ,,Księga Ads’ów 3.0” dostajemy rzetelną instrukcję obsługi jednego z najpotężniejszych marketingowych narzędzi, jakim jest wcześniej wspomniany Facebook Ads. Wiedza, którą autorzy oferują, pozwoli Ci stworzyć kampanię z użyciem Menadżera Reklam, a także zagłębi w tajniki wiedzy, które pozwolą Ci sukcesywnie rozwijać i kontrolować marketing firmy, generując satysfakcjonujące dochody.

Z czego składa się e-book ,,Księga Adsów 3.0”? Recenzja

Książka-kurs opisuje 7 etapów tworzenia skutecznej kampanii marketingowej używając Facebook Ads.

  1. Social media – skupia się na roli mediów społecznościowych w budowaniu własnej marki oraz generowaniu dochodów. Dowiesz się, jaki jest    cel promowania na Facebooku oraz jakie przynosi korzyści. Rozdział zarysowuje tło naszych późniejszych działań na tej platformie. 

  2. Strategia – kluczowy krok w tworzeniu kampanii. Autorzy opisują, dlaczego     strategia marketingowa jest ważna i jak ją stworzyć. Dowiesz się m.in. czym (a może kim?) jest persona, jak określić swoją grupę docelową oraz czym jest harmonogram treści.              

  3. Cel i struktura – wyznaczenie celu marketingowego nie zawsze jest takie oczywiste, jak się wydaje. Zazwyczaj jest to wygenerowanie dochodów lub spopularyzowanie firmy. Klikalność, wyświetlenia, działania… te i wiele innych elementów składowych wchodzi w potencjalne cele. Czy można uzyskać wszystkie z nich w różnym tempie? Tigersi odpowiedzą na    twoje pytanie.           

  4. Reklamy — na tym etapie dopinane są wszystkie poprzednie elementy, które łączą się w całość — reklamę. Wiele uwagi w tym rozdziale poświęcone jest targetowaniu – grupie docelowej. W końcu to ona odpowiada za potencjalny sukces Twojej firmy.           

  5. Kreacja reklamowa – to tutaj otrzymasz informację na temat kreatywnej części Twojej strony. Opisane zostają grafiki czy też zasady copywriterskie, oczywiście (jak wszystko inne) oscylujące wokół narzędzia Facebook Ads.           

  6. Optymalizacja – kilka słów o Facebook Analytics oraz Facebook Attribution. Na tym etapie Twoja reklama już funkcjonuje i musisz wyciągnąć z niej maksimum możliwości. Dowiesz się, jak kontrolować ich miarodajność, co zmieniać, jak odczytywać dane.  

  7. Buissness Manager – czyli o współpracy z Klientem. Autorzy dają nam wskazówki na temat płatności, rozliczeń, które niejednokrotnie mogą powodować konflikty.

Podsumowując, poradnik grupy Tigers to idealny start rozpoczęcia przygody z planowaniem kampanii marketingowych z użyciem Facebook Ads i warto po niego sięgnąć.

Jeśli masz jakieś pytania, odnośnie do e-booka to pisz śmiało na: maja@test.bestin.media i koniecznie zajrzyj do innych naszych książkowych recenzji.

Sprawdź również
Słownik marketingowy K

Słownik marketingowy K

Konwersja – wykonanie przez internautę określonego działania zdefiniowanego przez reklamodawcę jako cel kampanii (kupno produktu, zapis na newsletter, wypełnienie formularza kontaktu itp.). KPI – Key

Czytaj więcej »
Słownik marketingowy M

Słownik marketingowy M

Mobile marketing – to marketing wykonywany za pośrednictwem urządzenia mobilnego, np. telefonu komórkowego, tabletu. Metoda otwartego sortowania kart – uczestnicy sami tworzą kategorię w oparciu

Czytaj więcej »

Masz pytania?

Zostaw swój numer, a my oddzwonimy w ciągu godziny!