Live na TikToku okładka

Live na TikToku – porady i wskazówki do prowadzenia transmisji na żywo

Zastanawiasz się, jak zwiększyć zasięg swoich filmów na TikToku? Niestety, nie ma na to magicznej recepty, która działa uniwersalnie. Istnieje jednak inny sposób, który działa całkiem sprawnie – Live na TikToku.

Pewnie już nie raz spotkał Cię na stronie Dla Ciebie czyjś Live. Nie jest to nowy format, jednak TikTok wspiera twórców, którzy właśnie go wybierają jako sposób komunikacji z widzami. Niestety, aby Live był efektywny, nie wystarczy tylko wsparcie platformy. Musisz również dać obserwatorom coś od siebie, zainteresować ich, a to nie zawsze jest proste. Dlatego przygotowałam dla Ciebie kilka praktycznych porad i wskazówek, jak prowadzić Live, aby był on atrakcyjny dla odbiorców, a także przynosił Tobie realne korzyści.

Czym jest Live na TikToku?

TikTok Live to analogiczny format jak Instagram Live czy Facebook Live. Służy komunikacji z odbiorcami w czasie rzeczywistym. Widzowie mogą komentować, wysyłać prezenty, a nawet dołączać do Live swojego ulubionego twórcy.

Czy każdy może prowadzić Live na TikToku? Według samej platformy oraz jej regulaminu:

  • Live mogą prowadzić konta, które posiadają minimum 1 000 obserwujących;
  • Aby prowadzić Live należy mieć ukończony 16 rok życia;
  • Aby zarabiać na Live, przez gifty, trzeba mieć ukończone 18 lat.

Jeśli spełniasz powyższe zasady, śmiało! Doczytaj artykuł do końca i odpalaj Live!

Jak uruchomić Live na TikToku?

Krok 1. Naciśnij przycisk “+” na dole ekranu.

Krok 2. Otworzy Ci się kamera nagrywania. Pod czerwonym znaczkiem rozpoczęcia nagrywania, przesuń do opcji “LIVE”.

Krok 3. Na górze ekranu dodaj nazwę swojej transmisji. Pamiętaj, aby była krótka – do dyspozycji masz zaledwie 30 znaków!

Krok 4. Wybierz zdjęcie na okładce. Może być to Twoje zdjęcie profilowe lub jakiekolwiek inne. Wybierz temat live, filtry, efekty i inne funkcje.

Krok 5. Naciśnij przycisk rozpoczęcia Live.

Porady i wskazówki

1. Określ swój cel

Cel Twojej transmisji powinien pokrywać się z tematyką Twojego konta, aby nowi odbiorcy zostali z Tobą na dłużej, a starzy widzowie wiedzieli, czego się spodziewać. Chcesz dzielić się radami, pomysłami, a może porozmawiać z obserwującymi? Określ jasno swój cel, a przyniesie Ci to realne wartości.

2. Wybierz najlepszą porę

W prowadzeniu transmisji Live bardzo ważna jest pora, o której startujesz z nagrywaniem. Wybierz godzinę, w której Twoi odbiorcy są najbardziej aktywni. Statystyki dotyczące tego znajdziesz w zakładce analityki i statystyk na Twoim profilu.

3. Zadbaj o dobrą jakość

W TikToku chodzi o wizualność. Ze słabą jakością nagrywania możesz mieć problem, aby utrzymać uwagę widzów.

4. Przyciągnij wzrok

Twój Live może wyświetlać się również na stronie Dla ciebie. To ważne, aby przyciągnąć uwagę odbiorcy podczas przewijania głównego feedu. Kolorowe lampki, nietuzinkowy wygląd? Próbuj różnych rzeczy!

5. Utrzymuj kontakt z odbiorcami

Twoi widzowie na bieżąco mogą komentować transmisję. Nie ignoruj komentarzy. Staraj się na nie odpowiadać i zachęcać innych do dalszych interakcji.

Mam nadzieję, że wpis okazał się dla Ciebie przydatny i pomoże Ci w tworzeniu wartościowych transmisji na żywo. Jeśli masz jakieś pytania śmiało pisz na maja@test.bestin.media

Przeczytaj nasze pozostałe wpisy! Natomiast jeśli interesują Cię reklamy TikTok, zobacz naszą ofertę!

Sprawdź również
Nowości w Social Mediach okładka

Nowości w Social Mediach

Social Media nieustannie się rozwijają, a platformy walczą o najwyższe miejsca w rankingu popularności i użyteczności. Jakich zmian możemy spodziewać się w najbliższym czasie i

Czytaj więcej »
Co to jest Influencer Marketing

Co to jest Influencer Marketing?

Co to jest Influencer Marketing? Influencer Marketing to obecnie jedna z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych działań marketingowych. Wiąże się jednak z wieloma aspektami, które mogą

Czytaj więcej »

Masz pytania?

Zostaw swój numer, a my oddzwonimy w ciągu godziny!