Marketing w praktyce Recenzja Artur Jabłoński

Marketing w praktyce – Recenzja książki Artura Jabłońskiego

Tworzenie skutecznego content marketingu, czyli treści, które będą docierały do naszych Odbiorców, jest kluczowe w osiągnięciu sukcesu. Jeśli chcesz pisać teksty reklamowe, musisz znać marketing w praktyce.

Z pomocą w uzyskaniu tej wiedzy przychodzi Artur Jabłoński ze swoim poradnikiem Jak pisać, żeby klienci chcieli nas czytać (i kupować?)

Autor daje wiele cennych wskazówek, które sprawią, że Twoje teksty zaczną trafiać do szerokiej publiczności oraz przynosić korzyści. W książce znajdziesz szczegółowo opisane zagadnienia, które są fundamentem dobrze napisanego tekstu reklamowego.

Jak powinien wyglądać marketing w praktyce?

Każdy posiada podstawową wiedzę na temat tego jak pisać. Niestety, tzw. akademickie pisanie nie jest skuteczne w marketingu, a dokładniej w copywritingu.

Jabłoński przedstawi Ci kilka kluczowych zasad dotyczących zarówno stylu, jak i wyglądu tekstu. Dowiesz się m.in.: czym jest skanowanie, czytanie w kształt litery F, jakiej używać czcionki lub dlaczego ważne jest tworzenie list oraz śródtytułów.

Oprócz tego poznasz pięć zasad dobrego stylu, które sprawią, że Twoje treści będą skutecznie przyciągać Klientów. Składają się na nie:

 • Zwięzłość
 • Unikanie strony biernej
 • Prosty język
 • Operowanie konkretem
 • Znaczenie kontekstu

Jak pisać, żeby sprzedawać?

Najważniejsza w content marketingu jest sprzedaż. Dobrze napisany tekst reklamowy nie tylko przyciągnie Klienta, ale skłoni Go do podjęcia działania.

Jabłoński tłumaczy, w jaki sposób zachęcić Odbiorcę do kupna. Dowiesz się m.in.:

 • Czym jest złoty krąg
 • Dlaczego należy mówić językiem swojego Klienta
 • Co to laddering
 • Na czym polega zasada cech i korzyści
copywriting w praktyce

Dlaczego nagłówki są ważne?

Uznaje się, że to tekst ma największy wpływ na Klienta. Błąd. To właśnie nagłówek odgrywa największą rolę w chwili, gdy Klient skanuje stronę. Powinien przyciągnąć Jego uwagę i zachęcić, do przeczytania korpusu tekstu.

Copywriting to również pisanie skutecznych nagłówków. Dzięki książce Artura nauczysz się, jak tworzyć skuteczne nagłówki według jednego z dwóch sposobów:

 • Eksplozji kreatywności
 • Formuł copywriterskich

Czym jest CTA?

Przycisk CTA (z ang. Call to action) jest wezwaniem Klienta do podjęcia działania na stronie. Jabłoński tłumaczy, dlaczego odgrywa on tak ważną rolę w copywritingu oraz jak sprawić, aby przynosił pozytywne rezultaty.

Co ważne, poradnik Artura Jabłońskiego jest skarbnicą wiedzy dla początkujących (ale nie tylko) copywriterów lub osób chcących tworzyć treści w marketingu.

Dzięki prostemu językowi, licznym przykładom i własnemu doświadczeniu, Artur Jabłoński pomoże Ci pogłębić swoją wiedzę z zakresu copywritingu i zacząć uzyskiwać nowych Klientów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o książce, podzielić się opinią lub wątpliwościami, skontaktuj się ze mną: maja@test.bestin.media. Po przeczytaniu tego artykułu, koniecznie zobacz nasze pozostałe recenzje książek.

Sprawdź również

Masz pytania?

Zostaw swój numer, a my oddzwonimy w ciągu godziny!