Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer52699/public_html/autoinstalator/test.bestin.media/wordpress18890/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
"Model StoryBrand". Recenzja książki Donalda Miller - Bestin.Media
Recenzja Model StoryBrand

„Model StoryBrand”. Donald Miller o świadomości marki i powodzeniu firmy

Wiele osób otwierających swoje przedsiębiorstwa w świecie przeładowania różnymi ofertami zastanawia się, jak wybić się ponad przeciętność i skutecznie zbudować świadomość marki, która jest kluczowa dla powodzenia firmy. Z pomocą przychodzi Donald Miller, prezes firmy StoryBrand, ze swoim innowacyjnym modelem nazwanym „Ścieżka SB7”. Dzięki takiemu planowi każdy przedsiębiorca poprowadzi swojego klienta do sukcesu.

Model wygląda następująco:

 1. Bohater

Bohaterem jest klient, a nie marka! Autor publikacji doskonale tłumaczy, że podczas rozmowy z osobą zainteresowaną naszym produktem, musimy pokazać jej, że to ona jest w centrum zainteresowania. Wyznaczamy jej cel i oferujemy pomoc w dotarciu do niego.

2. Problem

Bohater przychodzi z problemem. Należy go jak najszybciej zdefiniować i dowiedzieć się, jaka jest rola firmy w historii klienta.

3. Przewodnik

Tutaj wkracza firma i jej stosunkowo niewielka rola. Model szczegółowo określa jej zadanie, którym ma być przekonanie bohatera do działania. Przewodnik powinien mieć dwie bardzo ważne cechy – empatię i autorytet. Empatia to wczucie się w problem klienta i zaoferowanie mu rozwiązania. Autorytet to pokazanie bohaterowi, że firma posiada doświadczenie i spełni oczekiwania klienta.

4. Przedstawienie planu/złagodzenie obaw

Przewodnik przedstawia model współpracy z nim. Dzięki temu uspokaja klienta oraz daje mu do zrozumienia, że razem poradzą sobie z każdym problemem.

5. Wezwanie do działania

Po przedstawieniu planu i złagodzeniu obaw, czas na pracę. Następny krok to zachęcenie bohatera do umówienia się na spotkanie, wypróbowania darmowego okresu próbnego, pobrania e-booka.

6. Pomoc w zapobiegnięciu katastrofy

Przewodnik musi pokazać bohaterowi, co ten drugi może zyskać dzięki współpracy z tym pierwszym. Ewentualnie warto też wspomnieć o tym, co może stracić

7. Zakończenie i sukces

Jeżeli bohater wciąż się waha, należy pokazać mu wszystkie korzyści ze współpracy. Najczęściej chodzi o:

Samorealizację,

Dostęp do czegoś wyjątkowego,

Zyskanie władzy,

Model StoryBrand został przez autora wyjaśniony w bardzo prosty sposób. Dodatkowym atutem publikacji jest to, że Miller opiera się o przykłady ze znanych przykładów z popkultury. W książce nawiązuje do „Gwiezdnych Wojen” czy „Nie kupisz miłości”.

Polecamy każdemu przejście przez „ścieżkę SB7”. Dzięki wdrożeniu jej w działania marki, każdy przedsiębiorca odnotuje wzrost sprzedaży swoich produktów. Ponadto prezes StoryBrand oferuje bezpłatne skorzystanie ze skryptu na swojej stronie mystorybrand.com.

Recenzja Model StoryBrand

Mam nadzieję, że ten tekst okazał się dla Ciebie przydatny i dowiedziałaś/eś się czegoś nowego. Jeśli masz jakieś pytania, to pisz śmiało na maila jedrzej@test.bestin.media.

Nie trać czasu na eksperymenty z reklamami PPC.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i umów się na darmową konsultację.

Sprawdź również

Nie trać czasu na eksperymenty
z reklamami PPC.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i umów się na darmową konsultację.