Nowe funkcje na Instagramie okładka

Nowe funkcje na Instagramie!

Rok 2023 pełen nowych możliwości dla użytkowników Instagrama

Rok 2023 to czas wielu nowości i dynamicznych zmian na Instagramie. Tego lata, Instagram wprowadził nowości, które zaskoczyły niejednego użytkownika. Przygotowałam listę najnowszych opcji, które powinieneś wykorzystać na swoim profilu.

Scrollowanie na Instagramie

1. Nowe funkcje dotyczące filmów — przycinanie video w stories

Nowa aktualizacja Instagrama pozwala skracać i wybierać fragmenty video z galerii telefonu do Instagram Stories!

2. Subskrypcja na Instagramie

2.1 Wspieranie twórców, czyli Instagram Subscription

Nowe funkcje platformy Instagram zostały wprowadzone, aby wspierać twórców treści. W ramach Instagram Subscription, obserwatorzy, którzy zdecydują się wykupić abonament, otrzymają dodatkowe treści od swoich ulubionych influencerów. Aby wyróżnić subskrybentów, twórcy otrzymają widoczną oznaczenie. Ta opcja umożliwi osobom tworzącym treści nawiązywanie mocniejszych relacji ze swoimi fanami i zapewni im stabilny dochód z aktywności na Instagramie. Dzięki temu nowemu rozwiązaniu twórcy będą mogli kontynuować rozwijanie swojej kreatywności i angażować się w interakcje z lojalnymi obserwatorami.

2.2 Konto premium, czyli Meta Verified

Dostęp do konta premium Meta Verified to nowa funkcja, zapewniająca dodatkową ochronę konta i wsparcie ze strony (tradycyjnego) konsultanta kiedy zajdzie taka potrzeba. Po wykupieniu subskrypcji, obok nazwy profilu pojawia się niebieski znaczek, potwierdzający autentyczność konta. Subskrybenci mają również możliwość korzystania z unikatowych naklejek.

Nowe funkcje na Instagramie

3. Aktualizacje i nowe funkcje związane z BIO

Kolejne zmiany na Instagramie dotyczą BIO. Po aktualizacji aplikacji możliwe staje się zamieszczenia kilku linków w opisie profilu.

4. Nowe funkcje inspirowane Gadu-Gadu

Instagram wprowadza nową funkcję dodawania notatek obok zdjęcia profilowego. Opcja podobna do znanych z Gadu-Gadu statusów, czyli krótkich opisów, zawierających tekst oraz emoji.

5. Przydatne funkcje na Instagramie, które ułatwią angażowanie odbiorców

5.1 Ankiety

Nowa funkcja publikowania na Instagramie postów z możliwością dodania ankiety. To rozwiązanie ma za zadanie wspieranie twórców w angażowaniu swojej społeczności.

5.2 Kanały nadawcze

Użytkownicy Instagrama po najnowszej aktualizacji mają możliwość tworzenia wspólnego czatu ze swoimi obserwatorami. W ramach kanału nadawczego funkcja wiadomości na Instagramie możliwa jest jedynie dla właściciela konta, pozostali mogą jedynie dodawać reakcje i brać udział w sondażach.

6. Wspólna aktywność z innymi użytkownikami aplikacji Instagram

Nowe opcje w aplikacji pozwalają korzystającym z Instagrama, sprawdzać wspólne aktywności i interakcje z innymi profilami.

Przeglądanie Instagramie

7. Aktualizacje do rolek – czyli ranking trendujących piosenek

Prawdziwy HIT, który umożliwia twórcom zwiększanie zasięgów swoich rolek poprzez wybieranie najpopularniejszej muzyki do reelsów.
(Ranking top piosenek do reelsów nie jest dostępny jeszcze w Polsce).

Niewidoczne zmiany na Instagramie?

Nie martw się jeśli nowości nie są jeszcze dostępne na Twoim koncie. Instagram przyznaje użytkownikom nowe funkcje w różnym czasie.
Co więcej, przyznawane są one na poziomie konkretnego profilu, co oznacza, że jeśli na jednym urządzeniu korzystasz z wielu kont, nie wszystkie z nich będą miały dostęp do najnowszych funkcji.

Subskrypcja na Instagramie – ile to kosztuje?

Abonament Instagram Subscription kosztuje od 0,99$ do 9,99$ miesięcznie. Natomiast koszty związane z Meta Verified to 80zł za miesiąc.

Czy korzystanie z nowości na Instagramie pozwoli na wzrost zasięgów?

Odpowiednie korzystanie z najnowszych funkcji Instagrama z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój Twojego konta. Funkcja publikowania postów na Instagramie z ankietami oraz tworzenie kanałów nadawczych zostały zaprojektowane z myślą o budowaniu zaangażowanej społeczności. Wykorzystaj je do nawiązywania kontaktów z Twoimi obserwatorami.

Jeśli zależy Ci na szybkim i skutecznym rozwoju Twojego profilu, nie czekaj na aktualizacje Instagrama i skorzystaj z naszych usług Instagram Ads. Dzięki bardzo dobrej znajomości tego narzędzia stworzymy strategie marketingowe, które pomogą Ci dotrzeć do odpowiedniej grupy odbiorców i zbudować z nimi wartościową relację.

Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko jak to możliwe!

Sprawdź również
Słownik marketingowy L

Słownik marketingowy L

LP Landing Page – strona docelowa, na którą trafia użytkownik po kliknięciu w reklamę. Celem jest konwersja – zbieranie leadów, sprzedaż produktu/usługi, zapis na newsletter

Czytaj więcej »

Masz pytania?

Zostaw swój numer, a my oddzwonimy w ciągu godziny!