Nowości w Social Mediach okładka

Nowości w Social Mediach

Social Media nieustannie się rozwijają, a platformy walczą o najwyższe miejsca w rankingu popularności i użyteczności. Jakich zmian możemy spodziewać się w najbliższym czasie i które z nich całkowicie odmienią funkcjonowanie platform? Tego dowiecie się w poniższym wpisie!

Nowości w Social Mediach – Facebook

Facebook co chwila aktualizuje swoje funkcje oraz je ulepsza. W najbliższym czasie wprowadzone zostanie kilka zmian, które będą kluczowe pod kątem reklamowania się na Facebooku (jeśli nie masz pewności co do działania Facebooka, przeczytaj nasz wpis o mitach dotyczących tej platformy!).

 1. Uproszczony system reklamowy. Facebook planuje zredukować cele reklamowe, aby były one bardziej intuicyjne dla niedoświadczonych jeszcze reklamodawców. Docelowo pozostanie jedynie sześć celów reklamowych, a konketnie: świadomość, ruch, aktywność, kontakty, promocja aplikacji oraz przedaż.
 2. Reelsy. Rolki (tzw. Reelsy) są nam już znane z Instagrama, jednak Meta przenosi je również na Facebooka. Pojawiają się one na kanale aktualności, a ich głównym celem jest udostępnienie kolejnej przestrzeni reklamowej dla użytkowników. Jak sprawdzą się facebookowe reelsy? Póki co ciężko to ocenić, gdyż ich funkcjonalność wciąż jest uboga, jednak jak wiemy Meta lubi użytkowników korzystających z nowych funkcji, więc warto umieszczać tam, chociażby zduplikowane z Instagrama, filmiki.
 3. Brak ofert pracy. Facebook usunął opcję oferty pracy, która zmieniła swoją nazwę na “Ogólna”. Dodatkowo, jeśli chcemy promować post lub treść nawiązującą do zatrudniania lub oferty pracy, należy wybrać szczególną kategorię reklamy, jaką jest zatrudnienie. Łączy się to również z ustawieniem maksymalnego targetu wiekowego.

Nowości w Social Mediach – Instagram

Instagram goni TikToka, dlatego tutaj zmiany w obrębie materiałów wideo zmieniają się dynamicznie i to w tym obszarze, będzie można zauważyć najwięcej zmian i nowości. Pojawia się również wiele funkcji innowacyjnych, które mogą wyróżnić Instagrama na tle innych platform, a także zwiększyć komfort używania aplikacji (jeżeli chcesz poznać aplikacje do prowadzenia konta na Instagramie, zajrzyj do tego wpisu!).

 1. Chronologiczny feed. Instagram zobowiązał się do powrotu do chronologicznego feedu, jednak z małą, dość istotną zmianą. To użytkownik będzie decydował, jakie treści będą wyświetlane na jego feedzie. Do wyboru będą treści:
  – ulubieńców, czyli treści z ulubionych profili,
  – obserwowanych, czyli wszelkie treści, które śledzisz,
  – algorytmiczne, czyli w takiej formie, jakie wyświetlają się obecnie.
 2. Avatary 3D. Instagram wprowadza możliwość spersonalizowania własnego avataru. Dodatkowo, będzie on dostępny na wszystkich aplikacjach Meta, co może wspomóc identyfikację. Czy to koniec z realnymi zdjęciami na profilówkach?
 3. Instaaktywność. To nowa zakładka powstała w Ustawieniach profilu, pod nazwą Twoja aktywność. Możesz tam zobaczyć historycznie swoje zdjęcia, filmy, interakcje, historie konta, odwiedzone linki. Najciekawszą jednak zakładką zdaje się być Poświęcony czas. To właśnie tam Instagram wprowadził opcję wyłączenia aplikacji po osiągnięciu dziennego limitu (który oczywiście ustalamy samodzielnie).

Nowości w Social Mediach – LinkedIn

LinkedIn również nie próżnuje i rozwija swoją platformę, aby była jeszcze bardziej przyjazna użytkownikom i skuteczna w nawiązywaniu realnych relacji biznesowych (jeśli chcesz wiedzieć, jak pozyskiwać leady na LinkedInie, zajrzyj do tego wpisu!).

 1. Weryfikacja pracowników. W narzędziach administracyjnych na stronie firmy pojawiła się opcja zweryfikowania pracownika. Polega ona na tym, że po kliknięciu uzyskujesz możliwość dodania potwierdzonej domeny e-mail, za pomocą której inni użytkonicy potwierdzają Twoje powiązanie z daną firmą.
 2. Monitorowanie treści o firmie. Teraz administratorzy stron firmowych mają możliwość monitorowania newsów o firmie oraz nowych osiągnięć swoich pracowników.
 3. Wzbogacenie usług o multimedia. Dzięki wproadzeniu możliwości dodawania multimediów do zakładki usługowej na profilu prywatnym, pojawia się możliwość przedstawiania swoich prac w formie np. wideo. Dodatkowo, inni użytkownicy mogą wystawiać recenzje, jednak ich limit wynosi 20.

Nowości w Social Mediach – TikTok

TikTok coraz szybciej odchodzi od reputacji aplikacji dla tańczących dzieci, a coraz częściej staje się narzędziem wykorzystywanym w celu promocji oraz budowania zasięgów (gdybyś chciał/a dowiedzieć się, jak działa TikTok Creative Center, zajrzyj do naszego wpisu na ten temat!). Jakie nowości wprowadza?

 1. TikTok Opowieści. O nich pisaliśmy nieco więcej w artykule TikTok Opowieści – jak korzystać z nowej funkcji i jakie korzyści może przynieść?
 2. Dłuższe filmiki. TikTok stopniowo wydłuża czas nagrywania filmików. Tym razem, będzie to aż 10 minut! Czy to krok w stronę próby zastąpienia YouTube? Wygląda na to, że TikTok zmierza właśnie w tym kierunku.
 3. Poglądanie. Ta opcja pojawiła się na TikToku już jakiś czas temu, jednak warto o niej przypomnieć. TikTok pokazuje nam, kto pogląda nasz profil, jednak warto wiedzieć, iż my również jesteśmy widoczni. Aby uniknąć stalkerskiej wpadki podczas podglądania konkurencji, musimy tę opcję wyłączyć.
 4. Nowy feed powiadomień. TikTok  uporządkował powiadomienia i posegregował je na konkretne sekcje, dzięki czemu są one bardziej uporządkowane.

Wszystko wokół się zmienia, jak to mówi stara dobra piosenka. Czy na lepsze? O tym, jako użytkownicy portali społecznościowych, przekonamy się zapewne już wkrótce. W oczekiwaniu na rezultaty zmian, sprawdź nasze pozostałe wpisy i zajrzyj do nas na Facebooka, Instagrama i TikToka! Jeśli masz jakieś pytania lub opinie, którymi chcesz się podzielić, śmiało napisz od mnie na maja@test.bestin.media!

Sprawdź również
Marketing w 2022 roku

Marketing w 2022 roku

W roku 2021 digital marketing ponownie pokazał, że przeważa swoją skutecznością i popularnością reklamy tradycyjne. Kolejny rok pandemiczny to kolejny rok w Internecie. Firmy inwestują

Czytaj więcej »

Masz pytania?

Zostaw swój numer, a my oddzwonimy w ciągu godziny!