Warning: Undefined array key "options" in /home/platne/serwer52699/public_html/autoinstalator/test.bestin.media/wordpress18890/wp-content/plugins/elementor-pro/modules/theme-builder/widgets/site-logo.php on line 192
TikTok Creative Center - jak z niego korzystać i czemu warto? - Bestin.

TikTok Creative Center – jak z niego korzystać i czemu warto?

TikTok już dawno przestał być portalem do tańca i udawanego śpiewania. Obecnie przechodzi transformację w bardzo korzystne i efektywne narzędzie marketingowe, a liczba użytkowników stale się zwiększa. Podobnie jak próg wiekowy.

Firmy coraz częściej decydują się na działania marketingowe właśnie tam, a jest to spowodowane kilkoma czynnikami:

 • łatwością wchodzenia w “viral” TikToków, bez ograniczenia czasowego. Oznacza to, że zasięgi może zacząć zbierać TikTok nagrany nawet kilka tygodni wstecz;
 • tanimi reklamami. Ceny za reklamy i konwersje na TikToku są mocno konkurencyjne w stosunku do tych z Instagrama lub Facebooka.
 • możliwością nawiązywania relacji z odbiorcami. TikTok daje możliwość nagrywania odpowiedzi, komentowania oraz tworzenia duetów z innymi użytkownikami. Dodatkowo, nasi odbiorcy mogą Cię zobaczyć, co zwiększa ich zaufanie w stosunku do firmy.
 • szybki przyrost organiczny.

Z myślą o tworzeniu contentu sponsorowanego oraz nie, TikTok zaoferował darmowe narzędzie, dzięki którym Twoje nagrania, zarówno reklamowe jak i nie, mogą osiągnąć wysoką oglądalność.

Do czego służy TikTok: Creative Center?

TikTok: Creative Center to narzędzie do analizy. Jest w pełni darmowe i dostępne w przeglądarce. Jedyne co musisz zrobić, aby zacząć z niego korzystać to założyć konto. Po jego weryfikacji możesz zacząć działać.

Strona Creative Center składa się z czterech zakładek z podstronami.

 • Inspiration
 • Insights
 • Tools
 • Audio Library
 • What’s Next

W tym artykule skupimy się na pierwszych trzech stronach oraz ich podstronach.

Inspiration

Zakładka inspiracje pokazuje obecne trendy i virale w różnych kategoriach. W podstronie “Trend Discovery” zobaczysz:

 • trendujące piosenki, hashtagi i TikToki;
 • statystyki wzrostu lub spadku danego trendu;
 • liczba użyć przez innych użytkowników;

Kolejne są TikTok Adsy, czyli reklamy oraz bardzo zbliżona podstrona “Showcases”. Dowiesz się tam, jakie reklamy, z różny formatów są obecnie na topie. Możesz segregować je na podstawie swojej konkurencji, np. ustawić kraj docelowy, tematykę reklam lub ich formę.

Insights

W podstronie Insights znajdziesz mnóstwo wskazówek oraz statystyk, które pozwolą Ci nagrać efektowną reklamę na TikToka.

 • Creative Insights to podstrona na której znajdziesz różnego rodzaju statystyki, na podstawie których możesz stworzyć strategię swojej reklamy;
 • Tutorials pomogą Ci stworzyć nietuzinkowe wideo ze specjalnymi efektami, które przyciągną uwagę Twoich odbiorców;

News&Updates to zakładka z aktualnościami, obecnymi zmianami na TikToku, abyś mógł być na bieżąco z tym, co się zmienia i aktualizuje.

Tools

Tools to miejsce, w którym na podstawie bieżących trendów i wskazówek, możesz stworzyć własną, unikatową reklamę. Jest to edytor filmików, z profesjonalnymi opcjami, dzięki którym nikt nie przewinie się obok Twojej reklamy obojętnie.

Audio Library

W Audio Library znajdziesz ścieżki dźwiękowe do wykorzystania w Twojej reklamie. Nie wszystkie dźwięki z TikToka mają włączoną zgodę na wykorzystywanie komercyjne, więc taki album muzyczny z pewnością przyda Ci się w doborze dźwięku do Twojej promocji.

Na co warto zwrócić uwagę w nagrywaniu TikToków?

Oprócz oczywistego śledzenia trendów, istnieje kilka ważnych czynności, bez których Twoje filmiki mogą nie osiągnąć wysokiego stopnia aktywności.

 • Wchodź w interakcję z innymi użytkownikami.
 • Pamiętaj dla kogo i po co nagrywasz. Trzymaj się swojej koncepcji i celu.
 • Dawaj wartość swoim odbiorcom.
 • Zadbaj o dobrą jakość i estetykę filmiku.

Mam nadzieję, że ten artykuł będzie dla Ciebie przydatny. Jeśli masz jakieś pytania lub uwagi, śmiało napisz do mnie na maila: maja@test.bestin.media

A, i koniecznie zaobserwuj nas na TikToku! @test.bestin.media

Nie trać czasu na eksperymenty z reklamami PPC.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i umów się na darmową konsultację.

Sprawdź również
Słowniczek bestinowy B

Słowniczek bestinowy B

Bounce Rate (BR) – współczynnik odrzuceń – wyrażony w procentach, porównuje liczbę odwiedzających stronę, która przybywa i natychmiast opuszcza stronę, z tymi którzy pozostają i

Czytaj więcej »

Nie trać czasu na eksperymenty
z reklamami PPC.

Skorzystaj z naszego doświadczenia i umów się na darmową konsultację.