TikTok jako narzędzie marketingowe

TikTok jako narzędzie marketingowe. Czy to możliwe?

TikTok to obecnie najpopularniejsza platforma społecznościowa wśród pokoleń tzw. Millenialsów oraz Gen Z, ale nie tylko. Na TikToka zaczynają coraz częściej wchodzić osoby starsze, a przede wszystkim — firmy. Coraz więcej osób zauważa duży potencjał marketingowy w tej platformie, mimo iż działanie na tej płaszczyźnie nie jest tak oczywiste i proste jak w przypadku Instagrama czy Facebooka. TikTok gra filmikami i muzyką, a przede wszystkim — osobami. Zdjęcie lub grafika nie zwrócą niczyjej uwagi, a nawet zostają pominięte. Czy TikTok jako narzędzie marketingowe ma sens?

W tym artykule znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Ustal cel kampanii TikTok Ads

TikTok Ads Manager oferuje Ci cztery cele reklamowe w ramach trzech kategorii. Mają one na celu dotarcie do dużej publiczności, budowanie świadomości marki, zachęta do kupna lub skorzystania z danych produktów i usług.

Cele reklamowe, jakie oferuje nam TikTok to:

 • Zasięg, który umożliwia wyświetlanie reklamy maksymalnej ilości osób z Twojej grupy docelowej.
 • Ruch, który ma na celu przekierowanie użytkownika do stron zewnętrznych.
 • Instalacja aplikacji
 • Konwersja, który polega na uzyskaniu działania ze strony użytkowników.

Formaty reklam na TikToku

 1. TopView — filmik, mający postać pełnoekranowego filmiku. Trwa do 60 sekund i posiada automatyczne włączenie dźwięku przy oglądaniu
 2. In-Feed Ads — reklama pojawiająca się na feedzie zakładki “Dla Ciebie”, którą przeglądają użytkownicy. Trwa maksymalnie 60 sekund i umożliwia interakcję z Odbiorcami, np. posiada możliwość komentowania, czego nie ma w reklamie TopView
 3. Branded Hashtag Ads — zaprasza użytkowników do działania w ramach kampanii, hashtagowania i tworzenia treści zgodnych z ideą kampanii reklamowejTikTok
 4. Branded Effects Ads — w ramach kampanii reklamowej, firma przekazuje użytkownikom różne benefity, np. filtry, naklejki, efekty, które zwiększają rozpoznawalność markiTikTok

Dlaczego warto promować się w TikTok Ads?

Jak wspomniałam już wcześniej, TikTok to idealna platforma do reklamowania, jeżeli Twoim targetem są osoby przed 35 rokiem życia. To na tym portalu spędzają oni dużą część swojego wolnego  czasu. Oprócz tego, jest jeszcze kilka zalet, które mogą przekonać Cię, że warto zacząć promować się na TikToku.

 • Zasięg — możesz ustalić go jako lokalny lub globalny, w zależności od Twojego produktu.
 • Mierzenie skuteczności — TikTok Pixel monitoruje działanie Twojej kampanii i umożliwia optymalizowanie ustawień reklamy.
 • Targetowanie — masz możliwość ustawienia grupy docelowej, która posiada konkretne zainteresowania, zachowania, jest w posiadaniu konkretnych urządzeń i wiele, wiele więcej.
 • Wybór umiejscowienia
 • Formaty i szablony
 • Metody rozliczania —do wyboru masz rozliczenie dzienne lub całkowite. To ty decydujesz, jak chcesz rozliczać się z Twoich reklam.
 • Współpraca z influencerami — to niezbędny czynnik skutecznej promocji na TikToku. Wystarczy, że wyszukasz influencerów z Twojej branży, a oni mogą bezpośrednio zareklamować Twój produkt swoim Odbiorcom.

Kilka wskazówek na koniec

Aby Twoja reklama była skuteczna, skorzystaj z kilku niżej opisanych porad, aby polepszyć swoje zasięgi i zwiększyć  zaangażowanie użytkowników.

 1. Bądź autentyczny i kreatywny. TikTok tworzą ludzie, dlatego warto nawiązywać z nimi relację. Stwórz reklamę tak, aby Odbiorcy nie odczuli, iż jest to promocja.
 2. Współpracuj z influencerami. Jeśli zyskasz aprobatę TikTokerów z szerokimi zasięgami, Twój produkt stanie się rozpoznawalny i pożądany wśród innych użytkowników.
 3. Obserwuj virale. Virale na TikToku to trendy, które w danym momencie są na topie. Może być to dany efekt, muzyka lub konkretny format wideo. Virale to odpowiednik Real-time marketingu.
 4. Twórz indywidualne Utworzenie tagu, który Twoi obserwatorzy mogą wykorzystywać w swoich filmikach, zachęci ich do zwiększonej aktywności, a jednocześnie będzie darmową promocją Twojej marki.
TikTok jako narzędzie marketingowe ma sens? Tak!

Jeśli masz jakieś pytania, to pisz śmiało na: maja@test.bestin.media i koniecznie zajrzyj do innych artykułów na naszym blogu i zajrzyj na naszego TikToka! Zobacz także naszą ofertę prowadzenia TikTok Ads!

Sprawdź również

Masz pytania?

Zostaw swój numer, a my oddzwonimy w ciągu godziny!