Zasięgi postów na Instagramie okładka

Zasięgi postów na Instagramie cz.2 – co je buduje, a co wręcz przeciwnie?

Algorytmy na Instagramie to twardy orzech do zgryzienia. Co chwilę pojawiają się nowe funkcje, odświeżony interfejs lub feed. Nie jest łatwo wpisać się w algorytm, a także nie istnieje jeden, uniwersalny przepis na zbudowanie swojego konta. Są jednak pewne wskazówki i rozwiązania, które pozytywnie mogą wpłynąć na Twoje zasięgi postów na Instagramie.

Stawiaj na wideo

Instagram rozpoczynał swoją działalność jako aplikacja do zdjęć na wzór Photobloga. Obecnie jednak zmienia koncepcję swojego funkcjonowania. Platforma zaczęła czerpać inspiracje z prężnie rozwijającego się TikToka i na jego podobiznę, tworzyć nowe funkcje i możliwości. Dzisiaj to właśnie filmiki w postaci Reels zdobywają najwięcej zasięgu i docierają do o wiele szerszej publiczności, aniżeli zwykłe posty. Twórz rolki z trendującymi dźwiękami. Skąd wiedzieć, które dźwięki obecnie trendują? To proste – śledź TikToka. Trendy z TikToka przechodzą na Instagrama nieco później, dźwięki pojawiają się po chwili, dlatego warto na bieżąco obserwować co dzieje się w funkcji Reelsów na Instagramie i jak najszybciej nagrywać odpowiednie trendy.

Dodawaj hashtagi na stories

Hashtagi pod zdjęciami są już historią. Realnie są daleko w tyle w skuteczności pozyskiwania nowych odbiorców i zwiększania zasięgu. Przydają się, jednak jeśli będziesz używać ich na Instastories. Relacje to względnie świeża funkcja Instagrama, która co chwile urozmaicana jest o nowe narzędzia. Dodawaj adekwatne # do swoich relacji, a możesz spodziewać się, że przyniosą Ci one rezultaty.

Korzystaj z nowych funkcji

Instagram, podobnie do innych platform, lubi, kiedy użytkownicy korzystają z nowych funkcji, które nam oferuje. Było tak z rolkami, karuzelami czy z relacjami. Jeśli zauważysz jakąś nową funkcję, nie bój się z niej korzystać! Instagram z pewnością to doceni!

Udzielaj się u innych

Jak odkrywasz nowe konta na Instagramie? Z pewnością zazwyczaj dzieje się to za pośrednictwem innych kont lub platform. I taka jest też najszybsza i najskuteczniejsza droga do poszerzenia swojego zasięgu na Instagramie. Udzielaj się na kontach osób, które posiadają podobną grupę docelową do Twojej. Udostępniaj posty, oznaczaj, komentuj. Pamiętaj jednak, aby Twoja aktywność nie podchodziła pod zachowania spamerskie – one z pewnością nie będą Ci służyły.

Mam nadzieję, że mój wpis okazał się dla Ciebie przydatny i wiesz już co wpływa na zasięgi postów na Instagramie. Jeśli masz jakieś pytania śmiało pisz na maja@test.bestin.media

Przeczytaj pierwszą część tego wpisu! Natomiast jeśli interesują Cię reklamy Instagram, zobacz naszą ofertę!

Sprawdź również
Jak tworzyć newsletter

Jak tworzyć newsletter?

Newsletter to jedna z najefektywniejszych sposobów na budowanie relacji z potencjalnymi klientami. Dodatkowo jest to opcja praktycznie darmowa, która może być wspierana płatną reklamą na

Czytaj więcej »
Słownik marketingowy L

Słownik marketingowy L

LP Landing Page – strona docelowa, na którą trafia użytkownik po kliknięciu w reklamę. Celem jest konwersja – zbieranie leadów, sprzedaż produktu/usługi, zapis na newsletter

Czytaj więcej »

Masz pytania?

Zostaw swój numer, a my oddzwonimy w ciągu godziny!